‘3 emigrantë të paligjshëm brenda bagazhit’, i kishin marrë nga 50, 150 euro, goditen 2 raste të ndihmës së kalimit  të paligjshëm të kufirit, në pranga 2 persona (VIDEO)

ELBASAN-  Një 36-vjeçar, Nertil Mimini dhe një 34-vjeçar, Lajdon Lamllari ka rënë në prangat e policisë pasi u kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm.

36-vjeçari, banues në Pogradec u kap, në fshatin Xibrakë, të Librazhd, duke transportuar me një makinë, 3 emigrantë të paligjshëm të cilët i kishte vendosu në  bagazh dhe iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës 50-150 euro për person.

Ndërsa 34-vjeçari, banues në Korçë, u kap në aksin rrugor Labinot-Elbasan, duke transportuar me makinë , 4 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishte po ashtu u kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 2 automjetet, 4 aparate celulare dhe një sasi parash e dyshuar e përfituar nga kjo veprimtari e paligjshme. 

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.


 

S.C/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

‘Ekstrem e zhveshur’/ Ndjekësja e kritikoi për veshjen, Sara s’ja lë mangut

‘Ekstrem e zhveshur’/ Ndjekësja e kritikoi për veshjen, Sara s’ja lë mangut