3 milionë euro nga Serbia për fëmijët dhe refugjatët ukrainas

3 milionë euro nga Serbia për fëmijët dhe refugjatët ukrainas

Qeveria serbe njoftoi ditën e sotme ndarjen e një totali prej 3 milionë eurosh për të mbështetur fëmijët dhe refugjatët ukrainas. 

Sipas njoftimit, 1.5 milionë do të shkojnë për fëmijët në Ukrainë përmes Unicef-it, ndërsa e njëjta shumë do të dhurohet për ndihmën e refugjatëve, përmes UNHCR-së.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Pro-rusët dënojnë me vdekje dy britanikët që luftuan me ushtrinë ukrainase! Putin: Rusia nuk do të përfundojë si Bashkimi Sovjetik


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ