300 kilogramë në Portin e Durrësit, zbardhet dëshmia e shoferit: Transportoj materiale ndërtimi, nuk di gjë

1571298616_autoa5t5a4tatat1543222974.jpg

Është zbardhur dëshmia e Nazif Ajrofski, shoferit të kamionit ku është zbuluar kokainë e sekuestruar sot në Durrës.  

"Nuk kam dijeni për kokainën, unë transportoj materiale ndërtimi".

Kamioni me targa maqedonase dhe shoferi Nazif Ajrofski ndodheshin në Shqipëri prej 2 ditësh.  


Lajmi kryesor:

Kapen 324 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit! Kamioni hyri nga Qafë-Thana ku rezultoi i pastër, u mbush në Shqipëri me destinacion final Napolin! Shoferi 40-vjeçar i prangosur: Nuk di gjë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Karaburuni ende nën 'pushtetin' e flakëve, situata kritike, digjen qindra hektarë me shkurre e pemë! Punonjësit e zonave të mbrojtura në 'luftë' me zjarrin prej 4 ditësh