'Kaubojsi' flet si opozitar: Unë jam
krenaria e Mirditës, dy fjalë Ramës

'Kaubojsi' flet si opozitar: Unë jam<br />krenaria e Mirditës, dy fjalë Ramës
Kreu i partisë PBDKSH Eduart Ndocaj pas bashkimit me opozitën i është drejtuar Ramës përmes një statusi në faqen e tij në Facebook.
 
E ndërsa i është përgjigjur ironisë së Ramës për pjesëmarrësit në protestë, Ndocaj shprehet se "Jam e vetmja krenari e PS-së në Lezhë, Mirditë e Kurbin pasi nuk akuzohem për asgjë dhe që nuk i kam tradhtuar asnjëherë".
 
Pavarësisht se opozita nuk është futur në zgjedhje, Eduart Ndocaj kërkon mbështetjen e qytetarëve për ta mundur Ramën, pasi sipas tij s’ka asnjë lidhje me Lezhën dhe nuk përfaqëson lezhjanët.
 
Deklarata e plotë e Eduart Ndocajt
Dy fjalë shokut Rama për fotomontazhin e djeshëm ne faqen e tij zyrtare
Nga Eduart Ndocaj
Dje, Rama duke pasur pasion pikturën si unë, por edhe fotografinë, kishte bërë një montazh të radhës duke u tallur me “Republikën e Re” e në këtë montazh më kishte futur edhe mua.
Ramën, e falënderoj, sepse gjithmonë dëshmon interes e vëmendje për mua.
Ai më ka vlerësuar gjithmonë dhe vazhdon të më vlerësoj.
Rama ka disa merake të mëdha për mua:
1. Nga e gjitha lista e Lezhës Mirditoreve dhe Kurbinasve, vetëm unë mbeta deputet deri në fund. Rama shëtit nëpër Lezhë Mirditoreve dhe Kurbinasve me disa emra që nuk përfaqësojnë territorin dhe nuk kanë asnjë lidhje me territorin.
2. Rama duhet të marr guximin e tu kërkoj të falur lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasve. Rama duhet të më kërkoi të falur mua, sepse nga 2013 e deri më sot tradhtoi premtimet e bëra në 2013.
3. Rama duhet tu kërkoi të falur Lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasve, sepse i ka poshtëruar dy herë, me listën e turpit në 2013 dhe me listën e turpit në 2017
4. Rama duhet të kërkoi të falur Lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasve për varfërinë ekstreme
5. Rama duhet tu kërkoi të falur lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasvepër kanabizimin
6. Rama duhet tu kërkoi të falur lezhjanëve për njollosjen me krimin
7. Rama duhet tu kërkoi të falu lezhjanëve për kriminalitetin
8. Rama duhet tu kërkoi të falur lezhjanëve për mopol izimin e pushtetit
9. Rama duhet tu kërkoi të falur lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasve për talljen katër vjeçare
10. Rama duhet tu kërkoi të falur lezhjanëve Mirditoreve dhe Kurbinasve për tradhtinë e madhe
E vetmja krenari e PS-së në Lezhë Mirditoreve dhe Kurbinasve dhe jo vetëm, që nuk akuzohem për asgjë, që kam përfaqësuar me dinjitet qytetarët, që nuk i kam tradhtuar asnjëherë, jam unë.
Ndjehem krenar për misionin tim dhe kërkoj mbështetjen e qytetarëve për ta mundur Ramën dhe skuadrën e tij të turpit që s’ka asnjë lidhje me Lezhën dhe nuk përfaqëson lezhjanët!
Beteja e mia për demokraci dhe zgjedhje të lira kanë qenë edhe në 2013, kur Rama me shokët e tij fshihen pas pazareve me LSI-në
Në çdo moment kam përfaqësuar Lezhën Mirditen dhe Kurbinin dhe lezhjanët Mirditoret dhe Kurbinasit dhe ky është misioni im!

 
 
dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Media: Moska zvogëlon planet për një ofensivë të mëtejshme në pranverë

Media: Moska zvogëlon planet për një ofensivë të mëtejshme në pranverë