Vdekja e 3-vjeçarit, letra që edukatorja i dërgoi Gjykatës pasi nuk ishte në seancë: Jam shumë e ngarkuar psikologjikisht

Gjykata e Fierit caktoi masën e sigurisë 30 ditë burg për edukatoren Redina Binjaku, e cila u arrestua pasi në kopshtin ku ajo punonte u mbyt fëmijë 3-vjeçar. Ajo nuk ishte pranishme në seancën e sotme, ndërsa në letrën dërguar Gjykatës, Binjaku argumenton se ishte shumë e rënduar psikologjikisht për shkak të situatës në të cilën ndodhet. Teksa i shpreh ngushëllime familjes së vogëlushit, ajo i kërkon Gjykatës që të përfaqësohet nga avokati i saj, Ylli Asimetaj.


Lajmi kryesor:

3-vjeçari humbi jetën në kopshtin ku ajo punon në Fier, gjykata 30 ditë burg për edukatoren! Nuk paraqitet në seancë: Jam e rënduar psikologjikisht


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

NATO hedh poshtë kërkesën e Rusisë për të tërhequr forcat nga Rumania dhe Bullgaria