'4 minuta, aq ramë dakord', a i tërhoqi vëmendje regjia italiane Alketës? (VIDEO)

'4 minuta, aq ramë dakord', a i tërhoqi vëmendje regjia italiane Alketës? (VIDEO)

Amadeus dhe Alketa

Prezantuesja shqiptare Alketa Vejsiu ka qenë pjesë e natës së tretë të eventit muzikor italian “Sanremo” në krah të Amadeus.

Ajo është e vetmja shqiptare që prek një skenë aq të madhe italiane sa “Sanremo”.

Por në sy ra edhe prezantimi i saj në mënyrë shumë të shpejtë, aq sa edhe Amadeus po i thoshte mes të qeshurash që të ndalonte sepse edhe minutazhi është i kufizuar.

Alketa mori në dorë gjithë prezantimin duke e lënë në hije Amadeus.

Ajo filloi të tregonte se ëndrra e saj më e madhe ishte pjesëmarrja në Sanremo dhe tashmë ishte realizuar.

Gjatë prezantimit të këngëtares së rradhës, nga regjia u dallua një zë i nervozuar që thoshte se kishin rënë dakort vetëm për 4 minuta.

Nuk dihet nëse regjia e kishte me Alketën apo ka qenë një bisedë me një person tjetër prapa kuintave.

Edhe pse duhet ta pranojmë se prezantuesja shqiptare i mori goxha kohë eventit me prezantimin e saj.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mondi: 08/02/2020 13:17

  U prezantua si idiote. Nuk ka rendesi ne cfare gjuhe shprehesh pasi gomarlleqet qe leshoi alketa jane gomarlleqe si ne shqip edhe ne italisht. Hormonet e saj kane filluar ta trajtojne keq

  Përgjigju
 • Adriani: 07/02/2020 23:03

  Ne vetem shajme e kemi shume te veshtire me thane dy fjale te mira,por une mendoj qe Alketa prezantoi shkelqyeshem dhe talenti meriton rrespekt.

  Përgjigju
 • ilir: 07/02/2020 19:43

  Alketa u duk sikur po prezantonte TUTO IL CALCIO MINUTO PER MINUTO e jo Sanremon!

  Përgjigju
  • @Ilir: 07/02/2020 19:59

   Po të paktën Italishten e fliste dhe e shkruante më mirë se ty që thua Tuto me një T. Nejse ska për detyrë Italia të të mësojë dhe shkrim e këndim. Ajo foli nën trysni sepse aq kohë I dhanë, ndryshe do linte në mes atë që po thonte dhe do dukej akoma më keq.

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi