4 truke të bukurisë si të bëni që dhëmbët tuaj të duken më të bardhë...vetëm me anë të make up-it

Foto ilustruese

TIRANË- Pavarësisht se sa përpiqemi që të kujdesemi për dhëmbët, ushqimi, kafja si dhe vetë me kalimin e kohës, dhëmbët humbasin bardhësinë. Me kohën dhëmbët e të gjithëve bëhen të verdhë. Megjithatë, lind pyetja, si arrijnë të famshmit që të kenë një buzëqeshje kaq të ndritshme dhe dhëmbë të bardhë të përsosur?

Shumë prej tyre mund të kalojnë orë e orë të tëra te dentisti, por ka edhe të tjerë që përsosur disa truke të thjeshta grimi dhe rezultatet janë të mahnitshme. Bright Side ka listuar disa këshilla që mund t'i zbatoni lehtësisht edhe ju.

Definoni buzën tuaj me një laps ngjyrë nude

Vendosni shkëlqyes

Tërhiqni vëmendje me sytë

Vendosni të kuq buzësh ngjyrë blu

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rrëzimi i dekretit për Kodin Zgjedhor/ Meta: Dje deputetët votuan bllokimin e integrimit! Prej 20 muajsh kemi parlament monopartiak