4 vjedhje të ndryshme brenda pak ditëve në qytetin e Elbasanit, arrestohet autori i dyshuar

4 vjedhje të ndryshme brenda pak ditëve në qytetin e Elbasanit, arrestohet autori i dyshuar

Foto ilustruese

Një 30-vjeçar me iniciale E.S., nga Elbasani ka rënë në pranga pasi dyshohet se është autori i 4 vjedhjeve të ndryshme në qytet, të realizuar brenda pak ditëve në janar të këtij viti. 30-vjeçari i dënuar më parë për vjedhje dyshohet se ka kryer grabitje në 3 dyqane, nga të cilat ka marrë produkte të ndryshme, madje dyshohet se ka vjedhur dhe baterinë e një makine.

Atij i është gjetur dhe sekuestruar një kaçavidë, që dyshohet se e përdorte për vjedhje.  30-vjeçari akuzohet për veprat penale "Vjedhja" dhe "Sigurimi i mjeteve për vjedhje". Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas ka kryer disa vjedhje, në qytetin e Elbasanit, konkretisht: 

-Më datë 09.01.2023, gjatë natës, dyshohet se ka vjedhur produkte ushqimore, në një dyqan;   

-Më datë 08.01.2023, dyshohet se ka vjedhur vegla pune, në një dyqan, në lagjen "Partizani";  

-Po më datë 08.01.2023, në lagjen “Syrja Dylgjeri”, dyshohet se ka vjedhur baterinë e një makine;

-Më datë 04.01.2023, dyshohet se ka vjedhur një shumë parash dhe steka cigaresh, në një dyqan, në lagjen "Skënderbej".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?



×

Lajmi i fundit

Kombëtarja me dy rikthime, Sylvinho udhëton i plotë në Poloni

Kombëtarja me dy rikthime, Sylvinho udhëton i plotë në Poloni