Gramsh/ 43-vjeçari bllokohet në Kalanë e Tërvolit! Terreni i thepisur dhe errësira pamundësojnë shpëtimin e tij, aksioni do të rinisë në orët e para të mëngjesit

Gramsh/ 43-vjeçari bllokohet në Kalanë e Tërvolit! Terreni i thepisur dhe errësira pamundësojnë shpëtimin e tij, aksioni do të rinisë në orët e para të mëngjesit

Vendi ku dyshohet se ka humbur 43-vjeçari

Një 43-vjeçar ka mbetur i bllokuar në malet e Gramshit. Për t'i ardhur në ndihmë, në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe zjarrfikësit të cilët po përpiqen ta nxjerrin nga vendi ku 43 vjeçari ka mbetur i bllokuar. Bëhet fjalë për Andrea Dervishi, 43 vjeç nga Belshi, i cili nën shoqërinë e disa miqve ka shkuar për të vizituar zonën e quajtur 'Kalaja e Tërvolit'

“Më datë 14.01.2023, rreth orës 18:35, në vendin e quajtur "Kalaja e Tërvolit", shtetasi A. D., rreth 43 vjeç, banues në Belsh, duke vizituar me miqtë e tij këto vende turistike, ka mbetur i bllokuar midis shkëmbinjve, për shkak të terrenit të vështirë dhe të thepisur. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh dhe shërbimi zjarrëfikës, janë nisur në ndihmë të tij”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për shkak të terrenit të vështirë dhe errësirës, nxjerrja e Andrea Dervishit nga dy shkëmbinjtë ku kishte mbetur i bllokuar ka qenë e pamundur gjatë mbrëmjes së sotme. Aksioni për shpëtimin e tij pritet të rifillojë rreth orës 05:00 të mëngjesit kur në vendngjarje të kenë mbërritur edhe forcat e posaçme.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:48
E pamundur që 43 vjeçari i bllokuar mes dy shkëmbinjve në Gramsh të shpëtohet mbrëmjen e sotme! Aksioni do të rifillojë në orët e para të mëngjesit

43 vjeçari i bllokuar nuk del dot nga Kalaja e Tervolit. Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje për të tentuar ta nxjerrin nga vendi ku ka mbetur i bllokuar por duke qenë se terreni është mjaft i vështirë dhe për shkak të errësirës, pritet që operacioni i shpëtimit të rifillojë të nesërmen.

Aksioni i shpëtimit pritet të fillojë rreth orës 5 të mëngjesit kur në ndihmë të autoriteteve vendore të vijnë edhe ekipe të posaçme. Deri në rifillimin e aksionit, person ii bllokuar do të jetë në monitorim të vazhdueshëm. Gjendja e tij shëndetësore, raportohet të jetë e mirë pavarësisht temperaturave të ftohta.

Ora 21:49
FOTOLAJM/ Prej orësh vijojnë kërkimet për shpëtimin e 43 vjeçarit që ka mbetur i bllokuar mes dy shkëmbinjve në malet e Gramshit

1673729480_gramsh.jpg

Prej orësh vijojnë kërkimet për 43 vjeçarin Andrea Dervishin i cili është bllokuar mes dy shkëmbinjëve në vendin e quajtur ‘Kalaja e Tërvolit’. Për shkak të terrenit të vëtirë janë nisur edhe ekipe nga Tirana për të bërë të mundur shpëtimin e 43 vjeçarit.

K.T./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)