45 ton kokaine brenda vitit nga Brazili në Europë! Europol godet sindikatën e trafikut, sekuestrohen 12 milionë €, 37 avionë dhe 43 të arrestuar

12 milionë euro cash, 43 të arrestuar, 180 kontrolle dhe me qindra sekuestro të jahteve, makinave luksoze e bizneseve dhe 37 avionë është bilanci i një operacioni kundër trafikut të kokainës nga Brazili në Europë.

Janë këto fotot e siguruara nga Report Tv të parave cash kapur në Portugali ndërsa pjesë e hetimeve ka qenë edhe Holanda, Spanja, Dubai e Belgjika.

Sipas Europol kjo sindikatë ndër më të mëdhatë në botë arrinte të fuste në Europë 45 ton kokainë përgjatë 1 viti dhe fitimet në 6 muaj i kishte në mbi 100 milion euro.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i infermieres për vjedhje, a mendoni se ka bluza të bardha që abuzojnë me detyrën dhe besimin e pacientëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Prezantimet/ Shehi te Tirana: Krenar që jam te klubi më i titulluar në vend! Josa: Çmenduri nëse ne te Kukësi pretendojmë titullin