47 vjeçarja në Gjirokastër sulmohet nga një qen endacak, niset me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore

47 vjeçarja në Gjirokastër sulmohet nga një qen endacak, niset me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore

Foto ilustruese

Një grua është plagosur rëndë në Gjirokastër pasi u sulmua nga një prej qenëve të rrugës. Ngjarja ka ndodhur orët e para të pasdites së sotme në lagjen ‘Palorto’. 47 vjeçarja ka marrë plagë serioze në të dy duart dhe për pasojë është dërguar me urgjencë drejt Spitalit Infektiv të Tiranës.

Sipas burimeve, gjendja shëndetësore e 47 vjeçares, V.D vlerësohet të jetë kritike dhe për këtë arsye ajo është nisur me autoambulancë drejt Tiranës.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 25/11/2022 23:48

    Ketu tek ne kur nje qen kafshon edhe i vaksinuar e me pronar te jete (se te ne nuk lejohen te pa vaksinuar e qen pa zot qe te livadhise rrugeve),prape e eutanazojne.Ne fakt cdo krijese qe kafshon njeriun e vrasin,nuk pyesin as per te drejta kafshesh,as per specie ne rrezik zhdukje.Te shohim kur do t'a gjejne,kapin e eutanazojne kete qen,sepse rrezikon te kafshoje dhe te tjere,apo do te harrohet e nenvleftesohet si zakonisht?!Zonja e plagosur duhet te hedhe ne gjyq bashkine per mos marrje masash e neglizhence dhe per demshperblim per problemet shendetsore e psikologjike te shkaktuara nga ky sulm.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama: BE të mendojë me shumë për financat drejt Ballkanit! 85 mln euro për energjinë? Lajm i mirë por ia morën bujqësisë

Rama: BE të mendojë me shumë për financat drejt Ballkanit! 85 mln euro për energjinë? Lajm i mirë por ia morën bujqësisë