48 orë pas masakrës në Pearl Harbour, 3 të vrarë të tjerë në bazën amerikane

Të shtënat me armë në një bazë të Marinës amerikane në Florida, tre të vdekur dhe 11 të plagosur.

Tre persona u vranë në bazën detare Pensacola në Florida, ku një person hapi zjarr ndaj tyre, dhe më pas u vra nga autoritetet.

Sipas autoriteteve të bazës ushtarake, 11 persona janë plagosur dhe u transportuan në spital.

Baza e Pensacola, në qarkun e Escambia, në Florida të SHBA, është ‘shtëpia’ e më shumë se 16 mijë ushtarëve dhe 7,400 punonjësve civilë.

Rasti i ri vjen vetëm 48 orë pas vetëvrasjes së një marinari që qëlloi tre nëpunës civilë në bazën detare Pearl Harbour.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dëshmitë e protagonistëve, në federatë vijon mbledhja për ndeshjen e dyshuar si të trukuar