5 muaj pa marrë pagat, punonjësit e inceneratorit të Fierit sërish në protestë! Bllokojnë hyrjen e automjeteve me mbetje urbane

FIER- Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë protestuar sërish sot, pasi kanë 5 muaj pa marrë pagat, ndërsa për rreth dy orë kanë bllokuar hyrjen e automjeteve me mbetje urbane.

30 punonjës të inceneratorit të Fierit kanë që prej muajit janar të këtij viti që nuk kanë marrë pagat. Sipas punëtorëve, po vazhdojnë të bëjnë punën rutinë, pasi administratori i inceneratorit nuk u jep përgjigje mbi fatin e pagave dhe punës së tyre .

Po sipas tyre, në këtë incenerator nuk ka asnjëri dhe gropa e hedhjes së mbetjeve urbane aktualisht është e bllokuar.

Punëtorët, të cilët janë më së shumti: mirëmbajtës, roje nate, mekanikë, kërcënojnë se do të bllokojnë depozitimin e mbetjeve urbane dhe nuk do të lejojnë asnjë mjet të futet brenda territorit të inceneratorit.

Punëtorëve u është premtuar, se brenda 24 orëve do t’u kalohen pagat, dhe pas këtij premtimi është mbyllur protesta.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Subashi: 09/05/2022 09:55

    Hahahahaha

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Dëbora jashtë parashikimeve, godet fluturimet në Britani! Temperaturat bien në -10 gradë celsius

Dëbora jashtë parashikimeve, godet fluturimet në Britani! Temperaturat bien në -10 gradë celsius