‘5 ushtarë rusë përdhunuan një 14-vjeçare dhe e lanë shtatzënë’, publikohen tmerret nga Ukraina! Kuleba thirrje BE: Ndalni këtë çmenduri

‘5 ushtarë rusë përdhunuan një 14-vjeçare dhe e lanë shtatzënë’, publikohen tmerret nga Ukraina! Kuleba thirrje BE: Ndalni këtë çmenduri

Avokatja e popullit në Ukrainë ka publikuar fakte të tmerrshme të përdhunimeve nga ushtarët rusë.

Lajmin e ka ripostuar edhe ministri i Jashtëm Dmytro Kuleba. Ai i ka bërë sërish thirrje evropianë për të ndalur këtë “çmenduri” duke vendosur embargo të naftës dhe gazit ndaj Rusisë.

“Një vajzë 14-vjeçare është përdhunuar nga 5 ushtarëve të ndryshëm rusë dhe tani është shtatzënë. (Bucha)

Një vajzë 11-vjeçare është përdhunuar në sytë e nënës së saj. Nënën e saj e lidhën në një karrige. (Bucha)

Një 20-vjeçare është përdhunuar nga 3 ushtarë rusë. (Ipin)”, ka shkruar avokatja e popullit.


Lajmi kryesor:

Von der Leyen me jelek antiplumb viziton Bucha dhe Kievin, takon Zelenskyn: Anëtarësimi juaj në BE fillon sot! Zbulohet varreza masive në Makarov! 50 të vdekur në masakrën e Kramatorsk


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor