500 vende të lira për Patrullën e Përgjithshme, ja kur fillon faza e tretë e testit psikologjik (VIDEO)

Vijon faza e konkursit për 500 vende të lira për Patrullë të Përgjithshme në Policinë e Shtetit. Sot është dita e gjashtë e testimit fizik për të gjithë ata që kanë aplikuar për tu bërë pjesë e Patrullës së Përgjithshëm të Policisë.

Më anë të një postimi në rrjete sociale policia e Shtetit bën me dije se çdo ditë 120 konkurrentë i nënshtrohen testit fizik, ndërsa kjo fazë do të vijojë deri të mërkurën.

“Vijon dita e gjashtë e testimit fizik për 500 vende për Patrullë të Përgjithshme në Policinë e Shtetit. Çdo ditë nga 120 konkurrentë i nënshtrohen testimit fizik. Një proces transparent, i monitoruar dhe çdo konkurrent në fund të çdo ushtrimi njihet me pikët e fituara. Testimi fizik do vijojë deri ditën e mërkurë dhe pas shpalljes së listës fituese do vijojë faza e tretë dhe ajo e testit psikologjik”, thuhet në mesazhin e policisë.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!