6 ushqimet armike që ju krijojnë celulitin

Celuliti është një nga problememt e shumëpërfolura tek gratë. Thuajse të gjitha gratë vuajnë nga i njëjti problem, kush më shumë e kush më pak. Ushqimet janë ato që ndikojnë në krijimin e këtyre gropëzave dhjamore. Kjo është lista me 6 ushqime që përkeqësojnë situatën tuaj

1.Granolat të përgatitura me musli dhe me me fruta të thata, mund të duken të shëndetshme porn ë fakt ato kanë përmbajtje sheqeri.

2.Sushi ndoshta është një ndër ushqimet e shëndetshme por kujdes nga ato që përmbajnë majonezë, krem djathi.

3.Ushqimet e paketuara si çibukët e kripur gjithashtu ndikojnë në mënyrë negative në krijimin e celulitit.

4.Sanduiçët në mënyrë të pashmangshme kanë yndyrna.

5.Kosi këshillohet të jetë sa më shumë natyral, në të kundërt ato të konservuar kanë në mënyrë të pashmangshme sheqerna dhe koncentrate.

6.Margarina, ndoshta i shton shije ushqimit por mos harroni nivelin e përqëndruar të yndyrnave që ka.

A.P./Shqiptarja.com
Komento