78-vjetori i Çlirimit, në varrezat e Dëshmorëve në Vlorë vendosen kurora me lule

 

Drejtues të pushtetit vendor në Vlorë dhe deputetë të PS kanë vendosur kurora me lule pranë lapidarit duke nderuar të rënët në LANÇ ndërsa të pranishëm edhe veteranë apo edhe përfaqësues të PS-së.

Kanë munguar përfaqësues të PD dhe deputetë të kësaj force politike të cilët Çlirimin e vendit e kanë festuar një ditë më parë.

Në fjalën e tyre prefekti i qarkut Flamur Mamaj dhe deputeti Vullnet Sina kanë theksuar se sot vendi po shkon drejt integrimit të plotë.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Befasi në Champions League, PSG - Dortmund në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin

GOLAT/ Befasi në Champions League, PSG - Dortmund në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin