​Kolumbi, shpërthim në
minierë, 8 persona të vdeku

​Kolumbi, shpërthim në<br />minierë, 8 persona të vdeku
Tetë persona kanë vdekur dhe një ka mbetur i plagosur si pasojë e një shpërthimi në një minierë karboni në qendër të Kolumbisë.

Numërohen gjithashtu edhe pesë persona të humbur. Incidenti mendohet të ketë ndodhur për shkak të shpërthimit të metanit në një minierë ilegale të karbonit në zonën Pueblo Viejo.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete