​Shkarkimet, Basha: Ankohen 30
drejtorë, do ikin dhe 300 të tjerë!

​Shkarkimet, Basha: Ankohen 30<br />drejtorë, do ikin dhe 300 të tjerë!
FIER-Nga mitingu i PD në Mallakastër me mbështetës të djathtë, Lulzim Basha iu referua sot shkarkimeve në administratë.

Kreu i PD paralajmëroi sot shumëfishimin e njerëzve të shkarkuar në administratë.
“Ankohen se kanë ikur 20 a 30 drejtorë. Do ikin edhe 300 të tjerë, nëse kërcënojnë qytetarët, koha e mashtruesve dhe maskarenjve po merr fund”, tha Basha.

Sipas Bashës, PD ia doli të rrëzonte planin e mëparshëm Rama-Meta.
“Kishin bërë gati parlamentin e ri ata, kishin bërë gati sa vende secili, kishin bërë gati dhe si do i ndanin postet në qeveri. Por ne ia dolëm të rrëzonim planin për të diktuar vullnetin e qytetarëve dhe sot vijmë me një betejë të fituar për demokraci te vetrtete, me gjysmën e kabinetit të Republikës së Vjetër  të rërzuar tashme dhe me 7 ministra gardianë”.

Deklaratat e kreut të Partisë Demokratike  vijnë pas sulmeve të kreut të LSI, Ilir Meta një natë më parë që e quante një frikacak dhe njeri pa shtyllë kurrizore.  
Ndërkohë shumica e të shkarkuarve nga Task Forca janë njerëz të LSI, ndërsa kjo e fundit është ankuar dhe tek Presidenti për atë që ajo e quan fushatën e spastrimit të administratës nga njerëzit e saj.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tabaku interpelancë me Ibrahimin: Qeveria s’pati transparencë për fondet e rindërtimit! Dështoi të plotësonte premtimet e mbajtura

Tabaku interpelancë me Ibrahimin: Qeveria s’pati transparencë për fondet e rindërtimit! Dështoi të plotësonte premtimet e mbajtura