​Shkon në 24 numri i të vdekurve
në ortekun e borës në Itali

​Shkon në 24 numri i të vdekurve<br />në ortekun e borës në Itali
Vijojnë ende kërkimet në hotelin e zënë nga orteku në Pescara.

Ekipet e shpëtimit i kanë nxjerrë edhe pesë trupa të tjerë nga rrënojat e hotelit të shkatërruar nga orteku i borës në Italinë qendrore javën që shkoi.

Brigada Kombëtare e Zjarrfikësve e Italisë ka njoftuar se numri i përgjithshëm i të vdekurve është rritur në 24, ndërsa numërohen ende dhe 5 të zhdukur.
 
Ekipi i shpëtimit vijon ende gërmimet, ndërsa mes të zhdukurve ka dhe fëmijë. Shpresat për të gjetur të gjallë pas kaq ditësh janë zero.

(d.b/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’