​Venezuelë, Sindikata e Gazetarëve
“Janë mbyllur 49 media në 2017”

​Venezuelë, Sindikata e Gazetarëve<br />“Janë mbyllur 49 media në 2017”
Rreth 49 media janë mbyllur nga qeveria venezueliane në vitin 2017, deklaroi sot sindikata kryesore e gazetarëve në vend, gjatë një manifestimi të organizuar pas censurës së dy radiove lokale shumë të njohura.
 
“Ne kemi regjistruar mbylljen e 49 mediave, shumica janë radio, por gjithashtu edhe kanale televizive me pagesë”, thotë Marco Ruiz, sekretari i përgjithshëm i Sindikatës Kombëtare të Punëtorëve në Media (SNTP).
 
Sipas Marco Ruiz, “qeveria socialiste e Nicolas Maduro aplikon një politikë sistematike rrethimi dhe asfiksie të çdo hapësire që mundëson ende një liri të shprehjes, ushtron kritikën dhe mospajtim”.
 
Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin