​Vizitoni Shqipërinë, video e CNN
tërheq vëmendjen e turistëve

​Vizitoni Shqipërinë, video e CNN<br />tërheq vëmendjen e turistëve
Televizioni amerikan CNN ka cilësuar Shqipërinë si një nga vendet për t’u vizituar më 2017, duke dhënë edhe arsyet pse duhet bërë një gjë e tillë.
 
CNN ka publikuar edhe videon promocionale të Shqipërisë turistike, përmes së cilës paraqiten dëshmitë se pse duhej vizituar Shqipëria gjatë 2017-ës.
 
“Kjo video e mahnitshme është dëshmia se Shqipëria është vendi i përsosur për tu larguar nga gjithçka”, thuhet në shkrimin e CNN.
 
” Kemi bërë më të mirën tonë për të shfaqur Shqipërinë Turistike me një video që tashmë ka tërhequr vëmendjen përtej nesh”, deklaron ministrja Milva Ekonomi.
 
Ndërkaq, Shqipëria po merr pjesë për herë të parë në një panair ndërkombëtar turizmi me statusin e veçantë si “Vend Partner”.
 
Shqipëria prezantohet me pavionin më të madh të një panairi ndërkombëtar të këtyre përmasave.
 
Ndërkohë, në të gjitha metrotë, stacionet e trenit si dhe në aeroport është i vendosur emri i Shqipërisë.

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’