A do shkoni te selia e PD? Pjesëmarrësi në Kuvendin e Berishës: E di gjiganti Sali Berisha, ne do bëjmë çfarë të dojë ai

 

Pjesëmarrësit në Kuvendit e Sali Berishës sot duket se kanë ardhur 'me sy mbyllur', të përbetuar të bëjnë çdo gjë që t'i kërkojë ai, pavarësisht se sa të arsyeshme mund të jenë kërkesat. Një prej tyre, i pyetur nga gazetari i Report Tv, Ermal Qori nëse do të shkojë te selia e PD-së, thotë se atë e di Sali Berisha dhe se do të bëjë atë që i kërkon ai.

"Kama ardhur nga Shkodra. Pa diskutim që Berisha do jetë kryetar i PD, ndërsa kryeministër e voton populli. Bashë si bëjmë thirrje të largohet nga selia sa pa mbaruar votimi. Se ça do ndodhi nuk e di, e di populli e di i madhi, gjiganti Sali Berisha, çfarë të dojë ai do bëjmë ne", tha ai.

 


Lajmi kryesor:

Kuvendi i Berishës si miting, miraton Statutin e ri të PD! Delegatët votojnë me ngritje dore, si u numërua vullneti i 4934 personave?! Basha shkarkohet me 4446 vota, vetëm 36 kundër


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Semani çel sezonin veror, ministri Balla fton shqiptarët e Kosovës e Maqedonisës së Veriut ta vizitojnë

Semani çel sezonin veror, ministri Balla fton shqiptarët e Kosovës e Maqedonisës së Veriut ta vizitojnë