Arrestimi i grupit të Bajrajve, reagon ish-presidenti Nishani: Më në fund një punë e mirë

Arrestimi i grupit të Bajrajve, reagon ish-presidenti Nishani: Më në fund një punë e mirë

Ish-presidenti Bujar Nishani

Pas aksionit të Policisë së Shtetit, Prokurorisë dhe agjencive të huaja ligjzbatuese, ka ardhur reagimi i ish-presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Në një koment në faqen e Twitterit të Ministrisë së Brendshme, Nishani komenton dhe shkruan: Më në fund një punë e mirë!. 

Komenti i Bujar Nishanit për operacionin Oaz

Operacioni Oaz u zhvillua ditën e djeshme dhe në pranga ranë 11 persona, 4 prej tyre të arrestuar më 6 shtator. Të arrestuarit janë pjesë e grupit të Bajrajve, familjarë dhe të afërm të Safet Bajrit, i cilësuar nga mediat belge si një nga shqiptarët më të kërkuar në Belgjikë. 


Lajmi kryesor:

Arrestimi i 11 'të fortëve', Rama: Policia e Shtetit tregoi vendosmërinë tonë në luftën kundër krimit


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Befason klubi shqiptar, thyen çdo ‘tabu’, zgjedh një femër si zëvendës trajnere: Erdha të ndihmoj ekipin

Befason klubi shqiptar, thyen çdo ‘tabu’, zgjedh një femër si zëvendës trajnere: Erdha të ndihmoj ekipin