Abazoviç nis betejën me të korruptuarit në Mal të Zi: Drejtësia do të trokasë në derën e secilit

Dritan Abazoviç

Pak javë pasi u vendos në pozitën e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka nisur një betejë me të korruptuarit në shtet.

Abazoviç ka thënë se mirëpret aktivitetet e Prokurorisë Speciale dhe se lufta kundër korrupsionit ka filluar.

“Lufta kundër korrupsionit ka filluar! Drejtësia do të trokasë në derën e të gjithë atyre që kanë shkelur ligjin! Ne i mirëpresim aktivitetet e Prokurorisë Speciale. Gjithçka është e mundur, kur ta dëshironi”, ka shkruar ai në Twitter.

Politikani shqiptar ka premtuar luftë të ashpër kundër kriminalitetit pasi mori besimin e deputetëve, ku do të jetë edhe përgjegjës për sektorët e sigurisë, rendit dhe ligjit.

Abazoviç u bë pjesë e qeverisë, pasi në zgjedhjet e fundit koalicionin që ai drejtonte e Bardha në të zezë u bë vendimtare në përcaktimin e fituesit.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento

Komente

  • tefal: 23/12/2020 13:14

    Te LUmte!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAMJ/ I riu kamuflohet si grua, me fustan e shapka vjedh restorantin në Sarandë