Abazoviç: Situata në veri të Kosovës mund të kthehet në një konflikt në shkallë më të gjerë

Abazoviç: Situata në veri të Kosovës mund të kthehet në një konflikt në shkallë më të gjerë

Dritan Abazoviç

1694953764_dritanabazovic.jpg

Kryeministri me mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka dënuar vrasjen e policit të Kosovës Afrim Bunjaku të dielën e 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit.

“Unë personalisht dënoj fuqishëm dhunën dhe vrasjen. Çfarë mund të themi tjetër, u tronditëm vërtet. Kjo lloj situate mund të kthehet lehtësisht në një konflikt në shkallë më të gjerë dhe kjo është një fatkeqësi”, tha ai për mediat malazeze.

“Ne mendojmë se politika e viteve 90-ta duhet të marrë fund”, ka theksuar ai.

Abazoviç po ashtu i bëri thirrje popullit serb dhe atij kosovar që të përpiqen të pajtohen.

“Unë garantoj se të gjithë do të jenë mirë”, shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Sulmi në Veri të Kosovës, Kurti: Në Bruksel, Vuçiç na tha se Radojiçiç do bëhet 'Adem Jashari' i serbëve! Policia përfundon bastisjet në Banjskë


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dikur shkruante historinë në Superligë, Shkumbini del në ankand për 4 milionë lekë

Dikur shkruante historinë në Superligë, Shkumbini del në ankand për 4 milionë lekë