Absurdi/ Familjarët i hapin Luizit adresë ‘Gofundme’, shqiptarët për 3 ditë mbledhin 7 mijë dollarë!

Absurdi/ Familjarët i hapin Luizit adresë ‘Gofundme’, shqiptarët për 3 ditë mbledhin 7 mijë dollarë!

Luiz Ejlli

Jemi mësuar që persona të cilat janë në vështirësi ekonomike, vuajnë nga një sëmundje e rëndë dhe e kanë pothuajse të pamundur për të siguruar paratë e operacionit, hapin një adresë “Gofundme” në mënyrë që të sigurojnë shumën që iu duhet. Mirëpo, çudia nga Big Brother nuk ka të sosur. Së fundmi, është kunati i Luiz Ejllit, Sokol Tahiri që ka hapur një Gofundme për të, i cili do të menaxhohet nga familjarët e banorit.

“Mbas kërkesave të shumta dashamirëse që kemi marrë nga të gjithë fansat e Luizit kemi hapur këtë gofoundme për Luizin që menaxhohet nga në familjarët e tij. Ky është i vetmi gofoundme për Luzin”, ka shkruar ai.

Arsyeja se përse është hapur kjo adresë nuk dihet. Ajo që mund të thuhet është se një gjë e tillë më tepër se po i vjen në ndihmë banorit i ka shkaktuar shumë dëm në imazhin e tij. A nuk mjafton fama që ka marrë Luizi dhe të mirat materiale që mund të përfitojë prej saj, për t’i hapur një adresë të tillë?

Është një nga banorët që ka më shumë shanse për ta fituar çmimin e madh prej 100 mijë eurosh, pse ky vendim për t’i hapur një adresë? A nuk ka persona të tjerë që mund të kenë më shumë nevojë se Luizi e ku shqiptarët të kontribuojnë vërtetë, ndoshta edhe për të shpëtuar jetë? A e di Luizi për një gjë të tillë?

Nëse po a do ishte dakord? Janë shumë pyetje që nuk kanë një përgjigje, e ndërsa kjo ka sjellë jo pak zemërim në rrjet për këtë vendim të familjarëve të tij.

Adresa e Luiz Ejllit

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • luiz dallaverja: 21/03/2023 08:59

  Nuk habitem fare me kete qe ka bere familja e Luizit. Eshte fiks ne tipin e tij dhe duket qe e ka pasqyruar nga familja qe te perfitoje sa me shume te mundet dhe nuk ka rendesi se si, por rendesi ka perfundimi. Nuk ka vend te Luizi normat, nderi, njerzilleku, respekti ndaj shoqerise dhe personit afer. Ai nuk e di a ka shoke se mund ti shesi direkt per intersin me te pare, ose te dashur pasi mund ta shkele me kembe se keshtu i vjen, mos te themi per grua qe zoti e ruajt po shkoi ne duart e ketij shpellari qe nuk njeh kufij te tjetrit por ne sy te gjithe Shqiperise trajton gruan si fshatar i pagdhendur , mendo pastaj cfare ben ne privacine e tij. Shqiperia ka deformime te frikshme te vleresimit te standatreve, normave morale dhe respektimi te te drejtave te shoqerise. Vend i botes se trete ne mes te Evropes nga probleme me trurin prandaj lulezojne dallaveret dhe bullizuesit si puna e Luizit.

  Përgjigju
  • Bona: 21/03/2023 12:37

   Komenti jot Esht shume me vend. BBV Esht Shqiperia e vogel, sic e kemi katandis atdheun tone te dashur , Ashtu bejme edhe Kur Ke nje grusht njerzish aty . Po ti shohesh Kush jane pjes marr sit jane nga kta qe emigrojne jasht ,marrin pak sofistikim andej edhe komplet vijne e I implementojne brenda. Luizi Esht personi bipolar, Por I pare nga afer duket qe Esht rrit ne nje ambjent familjar me shume thashetheme

  • Joli: 21/03/2023 12:10

   Qent le te lehin karvani le te eci perpara ???? thoni cte doni, nena ti po robtohet dhe ky djal i ka shtuar jeten disa njerezve me sjelljen e ti. Keshtu qe pse mos ta mbeshtesin. Ju smirxhi jeni e smirxhi do mbeteni ????

 • Iris: 21/03/2023 01:48

  /ALBA/, parate //per kenaqesi// i jepen dhe nje male stripper!

  Përgjigju
  • Alba: 21/03/2023 08:58

   Shumë bukur zemër, ti jepi për stripper, un po i jap për Luizin ????. Është një fjalë e urtë: "qentë le të lehin, karavani ecën përpara".

 • Alba: 20/03/2023 12:19

  Nuk e kuptoj përse gjith ky mllef. Un si fanse e tij e kam kërkur personalisht këtë. Ky njeri mua më kënaq me humorin që ka, me personaltitein e tij, me strategjit që bën etj etj. Në vend se ti jap TopChannelit 100eur për ti dërguar Luizit një mesazh, preferoj ti dëroj direkt atij parat. Un dua ta vlersoj për kënaqësin që më jep kur e shikoj këtë artist. Nuk është e rastësishme që të gjithë njerëzit e adhurojnë dhe e shikojnë 24/7. Pastaj familja nuk ua kërkon me zor paratë, por mesiguri e kan hapur nga kërkesat e fansave ai puna ime, dhe na kan plotësuar dëshirën për të shërblyer atë njeri për gjithë adrenalinën që na fal. Se kuptoj pse ju bjen kaq inat juve që komenti negativisht. Pse qenka turp të dhuroj para për dikë që më pëlqen dhe i dua të mirën dhe të ket gjithë pasurin e botës. Për sa kohë jap donacion për njerës në nevojë, përse mos të jap për dikë që më jep shumë pozitivitet.

  Përgjigju
  • Vlora: 21/03/2023 11:27

   Alba ik jepi dhe nje dore me gruan meqe e paske qejf hahahaha i kujtoni njerezit idiote. Nejse me keto veprime do mblidhni vec idiote rreth vetes. Lum ju.

  • Enxhi: 20/03/2023 18:02

   O Alba TI JE NJE GENJESHTARE INTERNETI si adhuruesi yt Luizi, nje njeri qe jep donacione nuk eshte nevoja ta thoje ketu por fatekeqsiht edhe truri yt ka marre ere. Nuk eshte ceshtje zilie o vajze e prapambetur ne kulture dhe njerzillik. Sa per info Luiz Ejllin ja dha Top Channel mundesine dhe e ka mbrojtur shume here sepse ai duhej flakur jasht kur kercenoi Dean nje FEMER SI TY por ty te paskan zene syte balte. Shpresoj mos ta kesh provuar apo ta provosh dhunen verbale nga nje mashkull. Ishte produksioni qe e lejoi. Per mua aty ai mori fund edhe pse isha fanse e atij. Ndaj Alba hap ca libra se nuk ben keq. Gofoundme deri tani kam pare njerez qe kane nevoje jo PER TE PLOTESUAR DESHIRA. Big Brother Luizin e beri te pasur se ai sa te dale ka me mijra euro vetem reklama, por BABZIA QENKA E MADHE, TURP DHE VETEM TURP.

  • dashi havase: 20/03/2023 17:27

   O Alba nje fjal e urte thot :po te mos ishin budallenjt te zgjuarit do ngordhnin per buk .kjo vlen per rastin tat megjithese un mendoj se ti ske as lek as lesh thjesht komenton kot.

  • Ben: 20/03/2023 17:20

   opo jepja te gjitha jepja dhe shtepi e katandi

  • Alba: 20/03/2023 14:48

   Ben, i jap unë edhe nevojtarëve edhe atyre që dua vetë. Ti çfarë problemi ke se si i harxhojë unë parat e mia? Fatkeqësisht jemi shumë ziliqarë si popull, edhe asnjëher nuk na bëhet qejfi për të tjerët, por kënaqemi ti shohim sa më poshtë se ne, ti zhysim.

  • Ben: 20/03/2023 12:52

   o alba qenke rend nga truri po jepja ndonje nevojtari po qe se ke shum lek çja jep ktij capannoni, po xhanem ky vend ka shum injorant si puna jote prandaj spo flas me.

 • Luizi Kampioni: 20/03/2023 09:27

  Ore popull i zgjuar, bravo ju qofte qe mbildhni leke per 1 drogaxhi, 1 alabak dhe 1 krye mashtrus ordiner. Bravo ju qofte qe nuk shikoni si te kkontribojm ne kete vend, si te japim pjesen tone per te hecur perpara, por shikoni gjith diten big brother, beni mhb luizi gjith diten, dhe tani doni ta beni dhe luizin me lek qe te jete gati kur te dal, ti fusi ndonje fushate e te vjedhi dhe ca ne nje post qeveritar, se keshtu jeni mesuar ju, bashk me mua, me dallavere, me mashtrusa, me hajduta dhe me ordinera. HAPNI SYT, JU LUTEM, HAPNI SYT.

  Përgjigju
  • Luiz Mashtrimi: 20/03/2023 12:17

   Po shqiptaret nuk mesuan nga piramidat e 95-96-97 o JO ME PIRAMIDAT DIXHITALE. Or mik ketij poèpulli duhet q--- deri ne palce dhe vjen e te do me shume, kjo eshte fatkeqesia jone, jemi te dhj-ere ne kulture, ne arsim e kudo dhe nga keto palo vipa. INJORANCA DOMINON FATKEQSISHT NE SHQIPERI. ka rene zia ne koke, Nuk i mjaftojne perfitimet qe do marre kur do dale jasht por duan me shume sepse BABZIA kete ka, dhe shembull kemi politikanet por te hynte dhe ashtequajur familjet e diaspores, pa dashur te fyej shume njerez ne diaspore por Famija e Luiz Ejllit tashme eshte ne librin gines. Mjerim mendor e shpirteror.

 • Shqip: 20/03/2023 02:13

  Kush e di kush e ka hapur ate se sbesoj se familja e ka ba kete gomardhek

  Përgjigju
  • Xoni: 20/03/2023 21:12

   Û hap prayers `FONDACIONI SUDJA. Popull i marum kusare e mashtrusa ngado qe te kthesh syte.

  • Kol: 20/03/2023 08:39

   Vazhdon termi jo eshte i semure jo e ka bere produksioni, pra vazhdon IDJOTSIA TIPIKE SHQIPTARE. O PALL E KA TEK PROFILI I VET NORMAL E KA BO FAMILJA. ky eshte turpi me i madh qe kam pare ne kete edicion. Perfundimisht jemi popull mjeran, ne Gofundme kam kontribuar disa here per njerez ne nevoje por skam pare njeri qe kerkon lek per qejf ngaqe eshte popullor, vetem familja Ejlli kam pare, prandaj jemi GAZI I BOTES se bojme marrine, popull deshtak ne shoqeri, deshtak ne arsim, deshtak kudo. Mjerimmmmmmmmmmmmmmmm....

 • Ela: 20/03/2023 01:11

  Shoqëri idjote, që meriton dhe është llumi i botës. Turp!

  Përgjigju
 • Iris: 20/03/2023 00:57

  /Go fund me/ ka disa rregulla te forta.Nese krijuesit e platformes marrin vesh se kush eshte perfituesi,ka shume mundesi qe t'a detyrojne ate dhe ata qe e kane hapur kete faqe,t'ua kthejne donatoreve cdo qindarke dhe rrezikojne dhe penalizim ligjor.Para nja dy vjetesh nje cift ne U.S hapi nje faqe ne kete platforme per //te ndihmuar// nje veteran te pastrehe qe u kishte dhene dollaret e fundit qe kishte,per t'i ndihmuar.Kur u morr vesh qe ishte /scam/,i krijuar per arsye false si ne rastin e mesiperm te Luiz Ejlit,paten pasoja penale.Kjo eshte nje platforme qe eshte krijuar per te ndihmuar njerez vertet ne nevoje,jo per batakcinj.

  Përgjigju
 • Tirona: 20/03/2023 00:20

  Luiz drogaxhiu turp turp

  Përgjigju
 • Dori: 20/03/2023 00:18

  Me vjen turp qe jam Shqiptare ????

  Përgjigju
 • Fisi dhe Motra Luiz buçes: 19/03/2023 23:54

  Hahahahahahaha Popull mjerran

  Përgjigju
 • antonio: 19/03/2023 23:14

  mir keta te mbaruarit qe hapin llogari pa lidhje po shqiptaret pse e hane karremin si peshq pa tru aa vk

  Përgjigju
 • ani: 19/03/2023 23:06

  sa posht kan perfunduar njerzit e Luizit .. njerez te mbaruar .. rrac m

  Përgjigju
 • Ben: 19/03/2023 22:50

  perfundimisht me pooull budalla dhe idiot nuk paska , prandaj e meritojm gjendjen ku jemi.

  Përgjigju
 • Geg: 19/03/2023 22:40

  BRAVOOO, QENKA SI FAMILJE MASHTRUSA JO VETEM LUIZI. Po si ka mundesi qe nje njeri qe deri para ca kohesh e mbajti xhozi, dhe su ndje mqs per disa ka IQ te madhe????? e dyta, thjesht ky ka kopjuar te tjeret qe i bie eshte komplet fallco ne lojen e tij, pra SKA IDENTITET. e treta nuk ka ndonje vlere te shtuar kur ka bullizuar e shantazhuar femra ne BBV. Nje popull injorat dhe mjeran, dhe per ata qe thojne topchannel po fiton, kush te detyroi ty te hedhesh leket tek big love, a po Topi ka thene bli abonim dhe aty ke shume gjera jo vetem kete injoratin. ESHTE TURP, TURP, por derisa LUIZ EJLLI I KERKOI PARA SHOQATES SE NOTERVE PER HOMORROIDED imagjino mos ta shfrytzoi tani kur ka pa fame. Injorance pa kufi, MJERIM....

  Përgjigju
 • Beni: 19/03/2023 21:47

  Perfundimiaht shqipetaret vdesin per cirk dhe pr*stituta dhe ky tipi i perfshin te dyja kategorite

  Përgjigju
  • Loku: 19/03/2023 22:08

   Ky popull perfundimisht nuk behet

 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Korri sërish fitore në Turqi, fjalimi i parë i Erdogan pas zgjedhjeve: Triumfoi demokracia, do rizgjidhim marrëdhëniet me vendet mike! Ja plani ynë

Korri sërish fitore në Turqi, fjalimi i parë i Erdogan pas zgjedhjeve: Triumfoi demokracia, do rizgjidhim marrëdhëniet me vendet mike! Ja plani ynë