Abuzimi 322 mln lekë me tenderin e Ujësjellësit, SPAK përgjoi bisedat e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin! Nënkryetarja dha dorëheqjen por e rikthyen

Abuzimi 322 mln lekë me tenderin e Ujësjellësit, SPAK përgjoi bisedat e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin! Nënkryetarja dha dorëheqjen por e rikthyen

1678958618_leftere1579713700575647x4501.jpg

Prokuroria e Posaçme ka siguruar përgjime ambientale që rëndojnë pozitat e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla. Përmes këtyre përgjimeve SPAK ka provuar se Alla ka pasur kontakte dhe komunikime me biznesmenin Aqif Konesha i kompanisë që kryente punimet për ujësjellësin e Bulqizës. Madje, Alla, në shoqëri të Koneshës ka udhëtuar jashtë vendit me makinë, dyshohet në drejtim të Maqedonisë së Veriut.

Mësohet se zëvendëskryetarja e bashkisë Bulqizë, Enkeleda Lleshi, kishte dhënë më herët dorëheqje nga detyra pasi nuk donte të bëhej palë në firmosjen e tenderëve, por është bindur që të rikthehet.


Lajmi kryesor:

Shkelja me tenderin 322 mln leke, në burg kryebashkiaku i Bulqizës dhe 9 të tjerë! U përgjua në biseda me mikun biznesmen! SPAK harroi të arrestojë njerin prej të akuzuarve


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Përfundon takimi dypalësh i Ramës me Sunak, deklarata e përbashkët: Ekipi i përbashkët do vlerësojë kapacitetet e burgjeve në Shqipëri, procesi mbaron në fund të prillit

Përfundon takimi dypalësh i Ramës me Sunak, deklarata e përbashkët: Ekipi i përbashkët do vlerësojë kapacitetet e burgjeve në Shqipëri, procesi mbaron në fund të prillit