Abuzimi me tenderin e uniformave të policisë/ Kush është ish-drejtoresha e Ministrisë së Brendshme që u arrestua, Naqellari u shkarkua 1 javë më parë

Abuzimi me tenderin e uniformave të policisë/ Kush është ish-drejtoresha e Ministrisë së Brendshme që u arrestua, Naqellari u shkarkua 1 javë më parë

1625902730_EDLIRANAQELLARI.jpg

Edlira Naqellari

Edlira Naqellari, ish-drejtoresha e prokurimeve publike në Ministrinë e Brendshme, e cila u arrestua sot pas aksionit të SPAK në lidhje me abuzimet me prokurimet publike, rezulton se u shkarkua nga kjo detyrë vetëm 1 javë më parë.

Naqellari u shkarkua më 2 korrik, ndërsa në vend të saj u komandua njëra prej drejtuesve të Njësive të Agjencisë, Nertila Mihali.

Edlira Naqellari është motra e Kryetares së Gjykatës se Lezhës, Ornela Naqellari.

1625904036_1552898028naqellari.jpg

Ornela Naqellari.


Lajmi kryesor:

Abuzimi me tenderin 2.8 mld lekë të uniformave të policisë, SPAK ‘mësyn’ në Ministrinë e Brendshme! Arrestohet ish-drejtoresha e prokurimeve publike dhe 8 zyrtarë e ish zyrtarë! Bashkëpunëtorët e drejtësisë zbardhën skemën korruptive


  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë