Abuzimi me tenderin në Bulqizë, del emri, ja kush është i afërmi i Lefter Allës që mori 3 mln euro për punimet e ujësjellësit

Abuzimi me tenderin në Bulqizë, del emri, ja kush është i afërmi i Lefter Allës që mori 3 mln euro për punimet e ujësjellësit

Aqif Konesha është i afërmi i kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Allës që kanë rënë në pranga për abuzimin me tenderin e ujësjellësit. Lefter Alla ka favorizuar të afërmin e tij Konesha për të bërë punimet e ujësjellësit. Vlera e tenderit ishte rreth 3 mln euro.


Lajmi kryesor:

Në pranga kryebashkiaku i Bulqizës, i dha kompanisë së të afërmit të tij ndërtimin e ujësjellësit 3 mln euro! Arrestohen edhe 12 të tjerë, mes tyre nënkryetarja e Bashkisë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

'Nder dhe privilegj të punoja me të!' E konfirmon Gatlier, Messi sezonin e ardhshëm do largohet nga Paris SG

'Nder dhe privilegj të punoja me të!' E konfirmon Gatlier, Messi sezonin e ardhshëm do largohet nga Paris SG