Açka shpërndan foton e kandidatëve të PD dhe një mesazh për demokratët: Me 6 mars, votoni me dorën e djathtë, të majtën mbajeni në qilar

Açka shpërndan foton e kandidatëve të PD dhe një mesazh për demokratët: Me 6 mars, votoni me dorën e djathtë, të majtën mbajeni në qilar

Kandidatët e PD në zgjedhjet e 6 marsit

TIRANË- Deputetja demokrate, Flutura Açka   ka shpërndarë foton e 5 kandidatëve të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 5 marsit për 5 bashkitë në vend, e ndërsa ka edhe një mesazh për votuesit.

"Demokratët, dhe ata që besojnë te demokratët, votojnë më 6 mars: me dorën e djathtë, djathtas, për të djathtën, e për këta djem të mirë!

Dorën e majtë duhet me e mbajt në qilar (siç thotë një personazh i “Nata e dymbëdhjetë” e Shekspirit), pra në xhep.  Nuk i duhet pellg i majtë me dalë në stere të djathtë demokratëve. Mbarësi", shkruan Açka.

Në 6 mars do të mbahen zgjedhjet për 6 Bashkitë e vendit. Këto zgjedhje për demokratët janë aspak të zakonta, kjo sepse përballë kanë kandidatë jo vetëm nga Lulzim Basha, por edhe nga ish-lideri i tyre, Sali Berisha. Gara duket e fortë mes tyre dhe duket se rezultati do të jetë vendimtar për fatin e secilës palë, e ndërsa nga ana tjetër, Edi Rama dhe Partia Socialiste duken më të qetë e të sigurt për një fitore në të 6 bashkitë, Vorë, Rrogozhinë, Durrës, Shkodër, Lushnje dhe Dibër.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Sifi: 04/03/2022 18:28

    Po flet Acka qe votoni me doren e djathte dhe te majten mbajeni ne qilar.Vertet e beson qe shqiptaret do mashtrohen nga kjo militante ?Tre here ne pushtet PD dhe Shqiperine e cuat ne gremine, dhe me keq ne lufte civile te 1997 dhe grusht shteti me 14 Shtator 1998

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë