Afganistan, sulm vetëvrasës në
kompleksin qeveritar në Ghazni

Afganistan, sulm vetëvrasës në<br />kompleksin qeveritar në Ghazni
AFGANISTAN - Zyrtarët afganë thonë se talebanët kanë sulmuar një kompleks qeveritar në qytetin lindor Ghazni të Afganistanit.
 
Zëvendës Guvernatori në Ghazni, Muhammad Ali Ahmadi tha se një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer automjetin e tij të mbushur me eksploziv në pjesën e prapme të Drejtorisë Kombëtare të zyrës së Sigurisë, ndërkohë militantë të tjerë e kanë ndjekur pas atë në përpjekje për të sulmuar ndërtesën.
 
Ahmadi thotë se tre civilë janë vrarë dhe një polic kurse janë lënduar rreth 60 të tjerë.
 
Ndërsa forcat e sigurisë kanë vrarë më së paku 8 militantë, ka njoftuar Guvernatori i Ghazni’t, Musa Khan Akbarzada.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Peshëngritje/ Botërori i të rinjve në Durrës, Enkileda Carja i dhuron 2 medalje Shqipërisë

Peshëngritje/ Botërori i të rinjve në Durrës, Enkileda Carja i dhuron 2 medalje Shqipërisë