Afganistani në ‘duart’ e talebanëve, hapësira ajrore e vendit thuajse e boshatisur, devijohen të gjitha fluturimet

Trafiku ajror mbi Afganistan

Afganistani është tashmë në duart e talebanëve, e ndonëse këta të fundit bënë thirrje për paqe pas marrjes së pushtetit, duket se shtetet e tjera nuk janë të sigurt për këtë. Hapësira ajrore e Afganistanit është thuajse e boshatisur, ku të gjitha fluturimet devijohen. Aktualisht mbi Afganistan ka vetëm pak fluturime të avionëve ushtarakë.


Lajmi kryesor:

Afganistan/ Talebanët harrojnë thirrjet për paqe, vrasin 2 persona në Jalalabad, godasin njerëzit me kamxhik! SHBA: S'mund të sigurojmë kalim të sigurt në aeroport


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes