Ahmetaj kundër tarifimit të Serbisë, Rama: Ka folur në parim, nuk ka pse të pendohet

Edi Rama, kryeministër

I pyetur lidhur me qëndrimin kundër të ministrit të Financave, Arben Ahmetaj, lidhur me taksën e vënë ndaj Serbisë, Rama ka sqaruar deklaratën. Sipas kryeministrit Rama, deklarata e Ahmetaj është tejet normale dhe se ajo që ka thënë ai është e drejtë, por nëse dy vendet do të ishin në kushte të tjera. 

Ministri Ahmetaj ka folur me parim. Por ajo që thashë dhe e përsëris: Nuk është luftë tregtare por është reagim ndaj një shteti që tjetër hiqet dhe tjetër bën. Nuk mund të jemi në kushtet e një tregtie të lirë. Ministri Ahmetaj ka thënë diçka normale që taksat nuk janë të shëndetshme. Ministri nuk ka pse të pendohet sepse ka thënë diçka të vërtëtë.

Edi Rama, kryeministër


Lajmi kryesor:

Mbledhja e dy qeverive në Pejë, Rama: BE me dy fytyra ndaj Kosovës, Serbia thikë pas shpine shqiptarëve


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë