Ahmataj nuk nxjerr dot Tiranën nga 'halli', vjen barazimi i dytë radhazi

Nga ndeshja Tirana- Vllaznia

TIRANË- Bardheblutë kanë barazuar 0-0 përballë Vllaznisë së Shkodrës një ndeshje të cilën kryeqytetasit pretendonin ta fitonin. Ky është barazimi i dytë radhazi i trajnerit Julian Ahmataj në 3 ndeshje dhe kjo nuk konsiderohet aspak pozitive për ekipin e tij.

Përballë një kundërshtari të fortë si Vllaznia, kryeqytetasit nuk shkuan përtej një rezultati 0-0 që nuk i shërben askujt, Tirana e cila qëndron në vendin e tretë me 19 pikë dhe Vllaznia e cila nuk fiton prej tre ndeshjesh dhe mban vendin e 7. Statistikat e vetme të cilat u shënuan në ndeshjen ishin vetëm tre kartonë të verdhë, një për Bathën e Tiranës dhe nga një për Erdenis Gurishtën dhe Hygor të shkodranëve.

Në ndeshjen e kaluar ekipi i Ahmatajt barazoi ndaj Teutës falë një goli të bregdetarëve në fund të takimit, por kësaj radhe Tirana vërtet është ndalur.

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale