Aksident në afërsi të TEG, makina me shpejtësi të madhe 'fluturon' nga mbikalimi dhe përplaset me një mjet tjetër në autostradë! 3 viktima, 4 të plagosur (PAMJET e rënda)

TIRANË- 3 persona kanë humbur jetën dhe 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e kësaj të enjteje në Tiranë, në mbikalimin e TEG.

Aksidenti u regjistruar rreth orës 17:40 minuta. Mjeti tip Audi me targa “AB008 MJ” po udhëtonte me shpejtësi mbi limitet e lejuara në nga zona e Shkozës në drejtim të rreth rrotullimit TEG. Drejtuesit i mjetit ‘Audi’ 20 vjeçari, Klevis Ruçaj, në tentativë për të hyrë në rreth rrotullim ka humbur drejtimin, duke goditur barrierën e anësore dhe tejkaluar tej për tej, për të përfunduar në nënkalim. ‘Audi’ fluturoi për disa metra në ajër dhe goditi bordurën që ndanë dy karrexhetat me senset të aksit Tiranë-Elbasan. Nga forca e goditjes, mjeti doli në krahun tjetër dhe përplasi  mjetin “Honda” të familjes Kurti.

Në mjetin “Audi” pasagjerja përpara ka ndërrua jetë menjëherë pas aksidentit, ndërsa vajza tjetër fillimisht është vlerësuar me shenja jete, por nuk ka arritur t’i mbijetoj plagëve. Ndërkohë, drejtuesi i mjetit Audi, Klevis Ruçaj 20 vjeç, vdiq disa orë më vonë në spital

Nga krahu tjetër, familja Kurti, e cila po i drejtohej Elbasanit, me drejtues , Qemal Kurti 60 vjeçe, dhe dy pasagjerët A.Kurti dhe O.Kurti,  përfunduan në spital me lëndime të lehta, jashtë rrezikut për jetën. 

Policia vijon hetimet për të zbardhur ngjarjen dhe të për saktësuar shkaqet e aksidentit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:36
Aksidenti te rrethrrotullimi i TEG/ Ndërron jetë edhe shoferi i ‘Audit’ që ‘fluturoi’ nga mbikalimi! Shkon në 3 numri i viktimave

1678382350_19.00004109.Still008.jpg

Ka shkuar në 3 numri i viktimave nga aksidenti tragjik në rreth rrotullimin e TEG. Mësohet se ka ndërruar jetë edhe shoferi i Audit që ka "fluturuar" nga mbikalimi, Klevis Ruçaj. 

Ora 21:24
Del emri, ja kush është shoferi 20-vjeçar që lëvizte me shpejtësi skëterrë, Audi ‘fluturoi’ nga mbikalimi dhe përfundoi në autostradë

1678383630_finalprojekt.00021116.Still022.jpg

Është identifikuar shoferi i makinës tip Audi, që ‘fluturoi’ nga mbikalimi i TEG-ut dhe ka përfunduar në autostradë duke u përplasur me një mjet tjetër. Shoferi 20-vjeçar është identifikuar si Klevis Ruçaj.

Ndërkohë është identifikuar edhe shoferi i mjetit tjetër ‘Hyndai’ që u përfshi në aksident, Qemal Kurti, 60 vjeç, dhe pasagjerja që udhëtonte me të Alda Kurti, 51 vjeç, e cila ndodhet në spital. Të dy ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 20-vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ora 18:52
Rëndohet bilanci i aksidentit në afërsi të TEG! Shkon në 2 numri i viktimave

1678383088_finalprojekt.00021615.Still023.jpg

Rëndohet bilanci i aksidentit në afërsi të TEG! Shkon në 2 numri i viktimave

Ora 18:39
Pamje shumë të rënda, ambulanca merr një të plagosur! U godit nga makina që ra nga mbikalimi

 

Në këto pamje të rënda duket i plagosuri nga aksidenti i rëndë, të cilin e merr ambulanca. Ai është totalisht i pafajshëm pasi teksa ishte në autostradë u godit nga makina që ra nga mbikalimi.

Ora 18:29
FOTO e re nga aksidenti në Tiranë/ Makina thyen barrierën mbrojtëse të mbikalimin, ‘kapërcen’ 2 korsitë dhe përplas makinën tjetër

 

Report Tv sjell një tjetër foto nga aksidenti i rëndë në Tiranë, ku mund të kuptohet më mirë se si ka  ndodhur aksidenti. Një makinë duket që ka rënë nga mbikalimi, ka thyer barrierën mbrojtëse të mbikalimit, ka kaluar 2 korsitë dhe është përplasur me një tjetër makinë aty pranë.

1678382867_finalprojekt.00014101.Still020.jpg

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • iliri: 10/03/2023 02:02

  VETE E keni fajin sepse i dhate voten PD e mbushur me maloke si brecan-hajvani,,,,c'fare prisni ju mor qytetare te tiranes qe maloku i tropojes te sillet njesoj si ju,,,,ata nga kafshet kane lindur e ashtu do vdesin si kafshe....mjere tirana qe i lejoi keta shpellare ti afrohen asaj...

  Përgjigju
  • Or tej: 10/03/2023 13:00

   Fajin e ka Enveri qe vdiq ne 1985 or teeeejjjjj

 • arturi: 10/03/2023 01:57

  SA MIRE BERI QE VDIQ DHE SHOFERI I AUDIT,,,NJE KRIMINEL ME PAK NEPER RRUGET E TIRANES,,KESHTU SHKOFSHI TE GJITHE,,,NGUSHELLIME FAMILJEVE TE VAJZAVE,,,,,OSE ME MIRE NJE TRAFIKANT DROGE ME PAK NE KETE VEND TE BEKUAR ME TE GJITHE TE MIRET ,,POR E MBUSHUR NGA NJE RINI E KRIMINALIZUAR,,,ME PRINDER QE DUHEN VARUR NE MES TE TIRANES....PTU,PTU...RRACE E KEQE...

  Përgjigju
 • erion: 09/03/2023 22:44

  Fakti qe barriera e ures eshte thyer dhe nuk ka mbajtur automjetin brenda rruges (ures) ben pergjegjes per jeten e 3 veteve autoritetin e rrugeve te cilit ne i paguajme taksat "nepermjet karburantit" kokerr e me kokerr.

  Përgjigju
  • lor: 10/03/2023 11:10

   shif dmthn sipas meje der n nj far kufiri ke t drejt po puna esht qe ktyre cunave sot po u kapi dora lek e makina nk permahen dot kshuq pr kte djal m vjen shm keq se i beri dem jetes te sij dhe shkatroj familjen po sheti shqiptar lekt e taksave i ha vet

  • Per erionin: 10/03/2023 01:15

   Po si more te ecesh me 200 ne ore ta ka fajin barriera ty

 • Grupi: 09/03/2023 22:32

  Ecin si te droguar dhe te droguar pasi ligji nuk vepron njelloj per te gjithe. Sa u denua djali i Erzen Breçanitqe gjymtoi ate vajzen dini gje juve? Po ai tjetri pasunari po me audi ne Aut. Fier Vlore qe vrau nje familje dini gje sa eshte denuar? Ky eshte problemi kryesor dhe policia qe bredh rrugeve duke gjobitur per parkime kur nuk ka vend per parkim. Problem eshte ligjshmeria sepse ky horri do sherohet dge serish ne timon do jete.

  Përgjigju
 • Arifi: 09/03/2023 21:35

  Kalamajt , nipat e ministave dhe drejtorave Qe bojn si horra neper rruget e tirones ne cdo ore te notes dhe nuk i nalon njeri se Kane babin gangesterr,si puna ati brekdrismit brecanit ai drogaxhiu Vogel qe i preu komet asaj goces huj

  Përgjigju
 • Beniamino: 09/03/2023 21:23

  Jane femijet e nipat e ministave ,drejtorave te policise Jane keta qe e quajne veten vipa qe bredhin neper tirane dhe shesin drogene cdo ore te nates dhe nuk i ndalon njeri,si puna ati brekdrismit cunit te brecanit qe i preu komet asaj goces huj dhe as 2 dit nuk e makjten mren se kishte babin gangsterr rri me sali berishen

  Përgjigju
 • jari: 09/03/2023 20:29

  mu me then te drejten me vjen keq vetem per mbikalim se ishte bo i ri pa per ato baxhellat qe udhetojne me kta lacat mir tu behet pabukseve

  Përgjigju
  • Makeup: 09/03/2023 21:59

   Gjyna dhe ai cifti we u ran kta siper, se ishin dhe disi ne moshe. Po shyqyr jane jashte rreziku.

 • Tirona: 09/03/2023 20:00

  Asnjeher nuk i ha mortja halabak qe ecin me 200 ne ore po vetem te pafajshmit e han

  Përgjigju
 • turi: 09/03/2023 19:11

  avash o drogmene,,avash o trafikante droge se moret miletin ne qafe,,,,,nuk me vjen keq per ju,,,,me vjen keq per njerezit e ndershem....fajin e ka edi rama qe lejon drogen ...

  Përgjigju
 • Alb: 09/03/2023 19:02

  Keta qe kan fluturu si ka gjet gje besoj keto hallexhinjt qe respekyojn rregullat ikin nga kjo bot si fakira shtet i lodhur ky i joni ska kontrolle ska asgje si gjendje lufte cdo dit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

‘Plumbi i Artë’, 6 nga të pandehurit kërkojnë veçim të çështjes, gjykata do vendosë në 28 qershor

‘Plumbi i Artë’, 6 nga të pandehurit kërkojnë veçim të çështjes, gjykata do vendosë në 28 qershor