Aksident i rëndë në aksin Berat-Dimal! Makina përplaset me kamionin, shoferja 27-vjeçare dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune, rreth 12:00 në rrugën nacionale Berat-Dimal, pranw rrethrrotullimit. Një automjet tip "Volkswagen" është përplasur me një kamion.  

Drejtuesja e mjetit, e identifikuar si Justina Gjata, 27 vjeçe, është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal Berat ku është futur në sallën e kirurgjisë pasi po merr mjekime në kokë dhe shpatull. 

Gjata është jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

1656760066_page.jpg

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ela: 02/07/2022 18:42

  Ju surret muter, mose provovshi ca do te thote ta shikosh kete lajm, e te cahet zemra ne dysh.

  Përgjigju
 • XYZjdjdj: 02/07/2022 14:49

  Filluan shushkat te plasen me makine.

  Përgjigju
  • Ela: 02/07/2022 18:41

   Shushke sateme

  • Mara: 02/07/2022 17:02

   kujdes pak si flet se mund ti ishte dhe njeri I jot

  • dhgerg: 02/07/2022 16:28

   kjo eshte super-shushke ... se ja fut kamionit, dhe aty meson mesimin qe nuk ja kane thene per patenten jo e jo, po dhe me pare kur ka bere fizike ne fshat : ligji i njutonit, objektet tentojne te ruajne gjendjen e tyre (kujdes me masen e objektit). mire qe nuk i ka hyre motori i VW ne mes te shaleve .... Me vjen keq per shoferin e kamionit dhe ata te tjeret qe nuk qarkullojne dot. Mos u merzit derman, keshtu eshte ecen ne aksin Berat-Kucove(Dimal) e te shperthen nafta vendase nga nuk e pret.

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Raq Manushi, sportisti dhe qytetari

Raq Manushi, sportisti dhe qytetari