Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër, plagosen 7 persona mes tyre edhe një fëmijë! I mituri në gjendje të rëndë (VIDEO)

Një aksident i rëndë është raportuar në aksin Lezhë-Shkodër në afërsi të Kallmetit mëngjesin e kësaj të hëne. Report Tv mëson se janë plagosur 7 persona nga të cilët 5 janë në gjendje të rëndë.

Mes të plagosurve në gjendje kritike është një fëmijë, një burrë dhe dy gra. Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës. 

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes, nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti qe nga të dhënat paraprake, dyshohet se mjeti tip 'Audi' me targa te Kosovës, ka bere një parakalim te Gabuar, duke sjellë dhe përplasjen e fortë me 'Foristradën'. Nga aksidenti u bllokua për rreth 1 ore qarkullimi ne te dy anët e superstradës dhe lëvizja u devijua ne aksin e vjetër Kallmet-Dajç.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:27
Dalin PAMJET nga aksidenti i rëndë në Kallmet! Dy mjetet bëhen copash, 7 persona të plagosur

 

Pamjet që po shihni janë nga aksidenti i rëndë në Kallmet të Lezhës ku u plagosën 7 persona, mes tyre edhe një fëmijë.

Dy mjete, tip 'Audi' dhe 'Mitsubish' janë përplasur me njëri-tjetrën në aksin Lezhë-Shkodër duke u bërë copash!

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Altin: 08/08/2022 16:29

  Aksidente ndodhin, por ne Shqiperi ka dy probleme te medha. E para diferenca e shpejtesise mes atij qe respekton rregulloren dhe te tjereve eshte shume e larte dhe e dyta nuk mund te drejtosh mjetin duke pare se çfare ndodh me large se duhet edhe me u ruajt nga gropat. Ne te diaspores nuk jemi mesuar te drejtojme mjetin duke pare 3 metra para makines.

  Përgjigju
 • Droni: 08/08/2022 15:56

  Kush pa videon vute re targat e automjeteve?Audi RSK kurse Pajero Grek... Këta pilotat e diasporës gjithë me majasëll janë dhe marrin në qafë veten e të tjerët.

  Përgjigju
  • Piloti: 08/08/2022 17:53

   E vertete: ketu fajin e ka greku qe duke e pare budallain ne parakalim nuk hidhet me forcat e veta ne kanal por qendron ne rruge e perplaset balle per balle me kamikazin kosovar.

 • demi: 08/08/2022 12:00

  Dikur thuhej "fshataret kane shitur gomeret dhe kane blere bicikleta" tani thuhet SHPELLARET E DROGAXHINJTE KANE MAKINA TE SHTRENJTA.

  Përgjigju
 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 08/08/2022 11:37

  Ai specialisti qe mban dronin edukues me duket eshte me leje.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Qendra e djathtë fiton zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni pritet të jetë kryeministre: Ne do të qeverisim për të gjithë italianët

Qendra e djathtë fiton zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni pritet të jetë kryeministre: Ne do të qeverisim për të gjithë italianët