Aksident në aksin Berat-Urë Vajagurore! Makinat përplasen kokë më kokë, tre të dëmtuar rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin nacional Berat-Urë Vajagurore, ku tre persona janë plagosur rëndë. Aksidenti ka ndodhur mes mjetit tip "Benz" me drejtues  E.B, banues në Urë Vajgurore dhe  mjetit tip "Skoda" të OSHEE-së. me drejtues shtetasin A.Ç, banues në Skrapar.  Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar të dy shoferët dhe pasagjeri E.B. në mjetin tip "Skonda".

Dy mjete janë përplasur kokë më kokë më njëra-tjetrën në fshatin Moravë.

Në vendngjarje kanë mbërritur  forca të shumta të policisë dhe repartit zjarrfikës, ndërsa të aksidentuarit janë nisur drejt spitalit të Traumës për ekzaminime dhe grafi sepse në Spitalin Rajonal të Beratit nuk punon aparati i grafisë.

 

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

  • Ne burg: 16/09/2020 19:06

    Keto pijanecet e OSHE ndalojn lokal me lokal e pin raki e birra pa lek , e ecin e kapardisen gjoja jan punojes shtetit e nuk i ndalon as polici asnjeri

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)