Përplasen dy makina në aksin Shkodër-Lezhë, humb jetën njëri nga shoferët dhe plagoset tjetri! Shkak dyshohet parakalimi i gabuar

LEZHË-1 person humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë, pas përplasjes së dy automjeteve në superstradën Lezhë-Shkodër.

Aksidenti ndodhi rreth orës 6:00 të mëngjesit të së martës në afërsi të kryqëzimit të Dajçit dhe sipas policisë automjeti me drejtues shtetasin Zyhdi Meti, është përplasur me automjetin me drejtues Vilson Tola. Nga aksidenti gjeti vdekjen e menjëhershme Zyhdi Meti shtetasi Vilson Tola. Ky i fundit ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Për nxjerrjen e trupit të viktimës nga makina u desh ndërhyrja e zjarrfikësve, ndërsa paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit me vdekje është bërë parakalimi i gabuar i mjetit me drejtues shtetasin Vilson Tola, duke sjellë edhe përplasjen e fortë.

Viktima ishte nga Shkodra dhe tregtonte shpend në Lezhë. Ndërkohë nga aksidenti është bllokuar përkohësisht superstrada Lezhë-Shkodër dhe është devijuar qarkullimi i mjeteve në rrugë dytësore.

1634622623_Screenshot3.jpg

1634622687_Screenshot4.jpg

Makinat e aksidentuara

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Karrocieri: 19/10/2021 09:47

  Rruge me nje kordi dhe kryqezime pingule ku limiti eshte 40-50km ne ore kane guximin ta quajne superstrade. Aty ku futen karroca me kuaj, kafshe te buta (lope, dele) si dhe kafshe te egra ne timon duhet te pakten te jete autostrade e rrethuar me rrjete.

  Përgjigju
 • Turi: 19/10/2021 07:52

  Ska dite pa humbje jete nga aksidentet ne shqiperi. Me mire merrni karroce me kal se per shofera shqipot jan katastrofe. U duket vetja mbreti rruges.

  Përgjigju
 • A. N.: 19/10/2021 07:43

  Mbi 100 vjet shtet dhe akoma nuk arritem te bejme 300km autostrade qe te lidhe veriun me jugun. Ngelem gjithmone duarkryq duke pritur te huajt apo pushtuesit qe te vijne e t'na e ndertojne.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën