Aksident i rëndë në Belsh, makina përplas motorin! Ndërron jetë 15-vjeçari, rëndë bashkëmoshatari i tij! Dy të miturit pa kaskë

Aksident i rëndë në Belsh, makina përplas motorin! Ndërron jetë 15-vjeçari, rëndë bashkëmoshatari i tij! Dy të miturit pa kaskë

Pamje nga vendngjarja

ELBASAN- Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e  sotme në aksin rrugor Belsh-Kuçovë, në fshatin Marinës, ku drejtuesi 34-vjeçar është përplasur me motomjetin me drejtues O.M., 15-vjeçar i cili ishte me pasagjerin me iniciale K.M., 15 vjeç, të dy banues në Belsh.  

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, 15-vjeçari O. M, ndërsa pasagjeri në motomjet, bashkëmoshatari i tij,  K. P ., ndodhet në Spitalin Kirurgjik të Elbasanit, nën kujdesin e mjekëve. Dy të miturit të cilët ishin në motomjet, ishin pa kaskë mbrojtëse. 

Dyshohet se motori i ka dalë përpara makinës çka ka shkaktuar edhe përplasjen fatale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe