Aksident i rëndë në Greqi, ndahet nga jeta atleti shqiptar

Aksident i rëndë në Greqi, ndahet nga jeta atleti shqiptar

Atleti Denis Gjura

Lajm i trishtë nga Greqia. Atleti shqiptar, Denis Gjura u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 25-vjeçare. Sportisti u përfshi në një aksident rrugor dhe mjeti me të cilin po udhëtonte u përplas me bordurat e rrugës, me shqiptarin që fatkeqësisht nuk i shpëtoi përplasjes.

Sipas informacioneve që raportohen nga mediet greke, rrethanat e aksidentit ende janë të paqarta. Atleti me origjinë shqiptare ishte pjesë e ekipit të Patras “Espreso Patrs” që prej viti 2008. Denisi e dashuronte sportin, teksa ishte aktivizuar në atletikë që në vegjëli.

Klubi i tij dhe miqtë kanë dërguar mesazh prekëse në drejtim të familjarëve, me dhimbjen që është e madhe për largimin e parakohshëm nga jeta të 25-vjeçarit shqiptar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!