Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, makina përfundon në greminë, 100 metra poshtë rrugës! Vdes i riu, plagoset 19-vjeçari

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 25-vjeçari ndodhi në orën 04:00 të mëngjesit të kësaj të enjte në rrugën e Kombit. Dy të rinj nga Tropoja, të identifikuar si Andi Rrustaj, 25 vjeç  dhe Xheku Logu, 19 vjeç, po udhëtonin nga Tirana drejt Kukësit me një automjet tip Benz kur në afërsi të fshatit Kolsh, drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe doli jashtë rruge duke përfunduar në greminë, rreth 100 metra poshtë rrugës.

Nga shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses është bërë e mundur nxjerrja e trupit të pajetë të shtetasit  A. Rr. Ndërsa 19-vjecari është dërguar në spitalin e Tiranës, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë pakujdesia dhe manovrimi i gabuar i automjetit në rrugë pasi nuk janë vënë re gjurmë të frenimit. Ndërkohë nuk ka trafikndarëse mes rrugës dhe greminës ku përfundoi automjeti. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.


Lajmi kryesor:

Sot 4 të vdekur në 3 aksidente! Vdes 25 vjeçari dhe kushëriri i tij në Rrugën e Kombit, përgjumja e taksistit i merr jetën pasagjeres në Lezhë! Në Fier fermerin e zë poshtë zetori


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili