Furgoni i mallrave bën parakalimin e gabuar, plagosen 4 persona në Korcë (VIDEO)

KORCË - Një aksident rrugor ndodhi në aksin Devoll-Korçë ku të plagosur mbetën 4 persona. Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit Cangonj.

Një furgon për transport mallrash me drejtues L.M 37 vjeç me banim në Shkodër, që ecte në drejtim të Korcës, dyshohet të ketë bërë një lëvizje të gabuar në krah të kundërt, ku për pasojë është pëlrasur me një automjet Benz me drejtues P.D 54 vjeç nga Bilishti, që po udhëtonte drejt Kapshticës. 

Për pasojë janë dëmtuar, drejtuesi i furgonit, dy pasagjerët në këtë mjet  B.T, dhe shtetasja E.T, banues në Shkodër, si edhe pasagjeri tek Benzi, A.N, banues në Bitinckë.

Të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ora 13:01
Aksident i tmerrshëm në Korçë, 4 të plagosur nga përplasja e fuqishme e dy makinave
1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7
G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tetë viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus në Kosovë