Aksident i rëndë në Lushnje, makina bie nga ura, humbin jetën taksisti dhe 22 vjeçarja (VIDEO)

Një aksident i rëndë me 2 viktima ka ndodhur ditën e sotme në Lushnje në fshatin Bubullimë. Si pasojë kanë humbur jetën taksisti Xhezmi Oshafi 68 vjeç, banues në Berat dhe 22 vjeçarja Aurora Basha e cila ka qenë pasagjere. Makina me të cilën po udhëtonin ka qenë me shpejtësi të lartë dhe si pasojë ka rënë nga ura në kanal e është kthyer përmbys.

"Sot rreth orës 13:20, në rrugën dytësore Kolonjë-Bubullimë, në urën e fshatit Bubullimë, automjeti tip "Toyota" ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal. Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi Xh. O., 68 vjeç, banues në Berat, dhe një shtetase ende e paidentifikuar", thotë policia.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e saj.

Foto nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:16
FOTO/ Aksidenti i rëndë në Lushnjë, kush është 22-vjeçarja që humbi jetën

1621016576_page001.jpg

Viktima Aurora Basha 

Personi që shihni në foton më lart është 22-vjeçarja Aurora Basha, e cila humbi jetën ditën e sotme në aksidentin e rëndë që u regjistrua në fshatin Bubullimë në Lushnjë. Aurora Basha ishte pasagjer në automjetin që drejtohej nga taksisti Xhezmi Oshafi, 68 vjeç, i cili gjithashtu humbi jetën si pasojë e aksidentit. Makina me të cilën po udhëtonin ka qenë me shpejtësi të lartë dhe si pasojë ka rënë nga ura në kanal e është kthyer përmbys.

Ora 13:54
Makina përfundon në kanal, dalin pamjet ku humbën jetën dy persona në Lushnje

 

Një aksident tragjik ka ndodhur në Lushnje ku ka humbur dy persona. Report Tv ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes, ku shihet se makina ka përfunduar e përmbysur në kanal. Aksidenti tragjik ka ndodhur në fshatin Bubullime të Lushnjes.

Be.K./jsh/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento

Komente

 • LALA: 15/05/2021 05:25

  Ah bre Xhezo ça bëre, ajo urë është ndërtuar nga italianët në kohën e luftës dhe hynë direkt në rrugen kryesore. Detyrimishtë ose manjtas ose djathtas do të kthesh 90 gradë me shpejtësinë minimale të mundëshme. Aty dikur kalonte te e gjthë zona dhe 28-çat e SMT-së,(traktori 28 përmbysej kot se qe i lartë) e nuk ra njeri për 80-të vjet. Ku i pat duart? More më qafë çupën në lule të rinisë.

  Përgjigju
 • meri: 15/05/2021 00:35

  Me keto rruge e ura,policia nuk ka per t'u lodhur shume,per te gjetur shkakun.Faji i ngelet gjithmon viktimave.Pamje te tilla ,te japin pershtypjen e nji vendi qe sapo ka dal nga lufta.Ura pa mbrojtese ansore por,edhe rruga qe kalon pergjate ketij kanali qe per mua eshte(lum)duhet te ket mbrojtese,Faji nuk eshte vetem i qeverris qendrore por,edhe i qeverris vendore,Banoret duhet te ngren zerin e te kerkojne rruge me sandarte ,per te mos qar me,viktima te tjera.

  Përgjigju
  • Taqi: 15/05/2021 13:13

   Per ty moj zonje vetem qeveria i paska fajet po ky qe ngiste makinen sna paska faj? Qeveria i tha atij ec me shpejtesi te madhe apo keshtu e mendon ti

 • demiri: 14/05/2021 18:52

  Kjo eshte nje humbje e madhe ku vriten dy te rinj...... Per te analizuar kete ngjarje duhet thene se ka shume ura te tilla qe nuk kane mbrojtje anesore dhe per kete nuk mban pergjegjesi askush....

  Përgjigju
 • Titi: 14/05/2021 17:06

  Ngushëllime familjareve

  Përgjigju
 • Qytetar: 14/05/2021 14:24

  Dhimbje e madhe, të lë pa fjalë. Ngushëllimet më të ndjera familjes! U prehshin në paqe!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me pamje nga bukuritë magjepsëse të Leskovikut Rama uron një ditë të mbarë (VIDEO)