Aksident masiv në autostradën Tiranë- Elbasan mes 3 makinash! Më vonë përplaset 'Benzi' me një tjetër automjet (VIDEO)

Një aksident masiv ka ndodhur në autostradën Tiranë- Elbasan në afërsi të fshatit Ibë, ku janë përplasur 3 makina.

Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga aksidenti, por nga foto vihet re se makinat janë dëmtuar shumë.

Pak minuta më vonë po në Elbasan ka ndodhur edhe një tjetër aksident. Një 'Benz' dhe nje makine tip Lancia janë përplasur te vendi i quajtur kthesa e Sarës. Burimet thonë se as në këtë aksident fatmirësisht nuk ka të plagosur.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të dy aksidenteve. 

Me përkeqësimin e kushteve të motit, aksidentet janë shtuar në vendin tonë.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Autoshkolla: 04/12/2020 18:43

  Ne Shqiperi shumica e Automjeteve perdorin vetem goma verore. Nje nder arsyet kryesore te aksidenteve,Policia duhet te kontrolloi si ne Europe gjendjen e gomave, gjithashtu makinat qe perdoren mbi 6 muaj ne Shqiperin ndezin llampen e gomave ose te frenave, dhe deri sa mos te eci me nuk riparohen. Shpejtesia dhe bulizmi rrugor esht Kulture fatkeqsisht!!!

  Përgjigju
 • ymeri: 04/12/2020 18:12

  NE KOHE ME LAGESHTI SHPEJTESIA ULET NE GJYSMEN E ASAJ TE LEJUAR,,NE KOHE ME BORE ULET TRE HERE SHPEJTESINE E LEJUAR,,,PRANDAJ NDODHIN KETO AKSIDENTE... SHQIPTARET SI DUKET I KANE LEKET TEPER...

  Përgjigju
 • Tiku: 04/12/2020 17:57

  Mos rrini ne telefona me tha ai djali thojini shoferave... Mend per here tjeter...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas Dhomës së Deputetëve, qeveria Conte merr votëbesimin edhe në Senat