VIDEO- Shkodër/ Makina del nga rruga, ndërron jetën pasagjeri/ EMRI

TIRANE- Një aksident me vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Kryebushat. Gazetari i Report Tv Ergys Kavaja raporton se një makinë e drejtuar nga Armend Pervizi ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën pasagjeri Mergim Ferracaku.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për hetuar shkaqet e plota të saj.

"Me date 13.12.2019 rreth orës 11:45 në aksin rrugor Shkodër- Lezhë, në vendin e quajtur fshati Melgushë, mjeti tip Volkswagen me drejtues shtetasin A. P. 21 vjeç banues në fshatin Bushat, Shkodër, ka dalur nga rruga duke u përplasur me një mur rrethues, si pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme shtetasi M. F. 26 vjeç banues në fshatin Trush, Shkodër. 

Shtetasi A. P është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.  Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit", njofton policia.

  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ 'Ai jeton dhe bën plazh në vilat e oligarkëve, është njësuar me ta', Rama vë serish përballë Topallin dhe Bashën