Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë, plagoset lehtë drejtuesi dhe 3 pasagjerët

Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë, plagoset lehtë drejtuesi dhe 3 pasagjerët

Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Sarandë në vendin e quajtu "Qafë Muzinë" në rreth orës 13:30.

Dy makina tip Volksëagen me drejtues mjeti shtetasin N.A banues në Tiranë dhe makina tip Fiat që drejtohej nga E.F banues në Gjirokastër janë përplasur me njëra tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur lehtë shoferi dhe 3 pasagjerët që udhëtonin me makinën tip Fiat.

Ata ndodhën nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Gjirokastrës.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

‘Devijimi i lumit Shushicë’, Zhupa: Mbështesim protestën e banorëve! Po bëhet për t’i shërbyer investimeve strategjike

‘Devijimi i lumit Shushicë’, Zhupa: Mbështesim protestën e banorëve! Po bëhet për t’i shërbyer investimeve strategjike