Aksident në Shkodër, makina përplas për vdekje këmbësorin! Drejtuesi largohet nga vendi i ngjarjes, arrestohet nga policia disa orë më vonë

Aksident në Shkodër, makina përplas për vdekje këmbësorin! Drejtuesi largohet nga vendi i ngjarjes, arrestohet nga policia disa orë më vonë

Makina që kreu aksidentin

SHKODËR- Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar në aksin Shkodër-Lezhë gjatë mesnatës të së mërkurës. Një këmbësor është përplasur nga një makinë që drejtohej nga shoferi 31 vjeçar M.P.

Ky i fundit u largua nga vendngjarja dhe arrestimi i tij u bë i mundur vetëm në orët e mbrëmjes së sotme, kur policia njoftoi edhe sekuestrimin e automjetit tip "Peugeot" ku duken qartë shenjat e përplasjes të të moshuarit. .

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të plota të ngjarjes. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:29
Përplasi për vdekje të moshuarin dhe u largua nga vendngjarja, policia arreston shoferin 31 vjeçar në Shkodër

Një 31 vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi aksidentoi për vdekje 68 vjeçarin M.P gjatë orëve të para të mëngjesit. 

Në pranga ka rënë K.K, 31 vjeç i cili ka përplasur për vdekje të moshuarin na aksin Shkodër-Lezhë dhe më pas është larguar nga vendngjarja. 

Në vijim të veprimeve procedurale për rastin, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan me cilësinë e provës materiale, automjetin tip “Peugeot” me të cilin ndodhi aksidenti.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bim: 30/11/2023 11:00

    Ne Shqiperi jena trima te forte, ecin njerezit ne mes te naten ne kembe e bicikleta pa asnje drite e pastaj vdesin. Kurse ato frigacak qe jetojn ne Europe ecin me drita, jelek me drita e çuditerisht mbijetojn

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit