Aksident në autostradën Rrogozhinë-Lushnje, makina godet nga pas zetorin, dy të plagosur rëndë

Një aksident ka ndodhur në autostradën Rrogozhinë-Lushnje, në fshatin Dushk.

Mjeti tip ‘Citroen’, me targa ‘AB414DI’ rreth orës 17:10 ka goditur nga pas një zetor që udhëtonte drejt tregut me prodhime bujqësore.

Përplasja ka qenë tepër e fortë duke shkatërruar mjetin bujqësor, ndërkohë që makina është kthyer përmbys.

Nga aksidenti janë dëmtuar rëndë shtetasit Everest Graci i cili po drejtonte mjetin tip 'Citroen' dhe Arian Beqiri i cili po drejtonte mjetin tip ‘Zetor’. Të dy ndodhen nën kujdesin e mjekëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento

Komente

 • çentrale: 11/08/2021 18:23

  Ne Shqiperi futen ne autostrade zetora pa drita, njerez qe ecin permes e pastaj shtypen, rruge pa vija te bardha te dukeshme . E thone pastaj e ka fajin shpejtesia. Ne gjermani iken sa ke mundesi e nuk ndodhin aksidente. Popull fshatar akoma, pa dijen minimale te ecjes ne rruge

  Përgjigju
 • Osman Disha: 11/08/2021 16:36

  Asesi nuk duhet qe Kosova te behet pjese e kesaj nisme tejet te demshme per Kosoven!! Perderi sa Serbia nuk e njeh shtetin e Kosoves, atehere cfare aleance eshte kjo??!! Agresori dhe viktima nuk munden te bashkepunojne deri sa agresori te mos kerkoje falje nga viktima dhe ti shtrije doren e pajtimit!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Më pak është më shumë’, arti minimalist në sytë tanë